| Nume6 a întrebat:

Cum se numește analiza de sânge să ţi se vadă valoarea la toţi hormonii din organism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Sunt vreo două sute de hormoni și alte substanțe similare. Cu îngăduință vreo 50 analize diferite și scumpe. Analizele nu se fac la plesneală.

5 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Nu cred ca exista o singura analiza pentru toti hormonii

| anonimg a răspuns:

Te referi la FSH?
"Hormonul de stimulare foliculara (FSH) reprezinta o componenta importanta a functiei de reproducere a organismului, fiind responsabil de dezvoltarea foliculilor ovarieni la femei si producerea spermei la barbati."
Sursa: https://www.reginamaria.ro/articole-medicale/profilul-hormonal-fsh

| Donsavas a răspuns:

Sunt mai multe analize hormonale

| Digikey a răspuns:

Pentru miracole trebuie sa postezi la religie.

| AdelinaC a răspuns:

Nu exista