| ChloroPlatinicJesus a întrebat:

Cum se numeste problema de vorbire ce consta in rostirea defectuoasa a usor sunete(r,s,ţ,etc), si poate fi "tratata" la varste mai inaintate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Moama,iubesc la nebunie fetele rraite:X laughing mna, fiecare cu cei place.
Oricum, e asa dragut sa vezi o fata cum vorbeste laughing

| ChloroPlatinicJesus explică (pentru Liviu):

Problema e ca eu nu sunt fata, si trebuie sa vorbesc des in public.Si ma simt oarecum penibil, de cele mai multe ori.

| Liviu a răspuns (pentru ChloroPlatinicJesus):

Eh,asa ti se pare tie, eu personal ador acel accent big grin cu rr laughing e asa dragut, mai ales cand vine din partea unei femei happy

| kameleonic a răspuns:

Vorbit peltic se numeste.
Uite aici mai multe informatii si solutii :
http://www.copilul.ro/......a7598.html

| DeiutzaDeeaL31 a răspuns:

Se numesc probleme de articulare, spre ex. ''rac'' il pronunti ''lac'' sau esti rarait.Da, pot fi corectate, cu ajutorul unui logoped si multe, multe exerciti. Funda?