| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste testul HIV? Si unde se face? Cat costa? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru tine dar si pentru cei cu hipertensiune, sau care au nevoie de o zi libera! Daca donezi sange, la prima ora, la Centrul de recoltare si conservare a Sangelui din orasul tau, primesti o zi libera platita de la serviciu - prin LEGE si un set de bonuri de masa, in valoare de 50 de lei noi! In plus, si acum iti raspund la intrebare e cea mai simpla, dar si umanitara solutie, de a impusca mai multi iepuri! Ceri la completare fisei sa ti se faca si sa ti se si dea pe hartie a doua zi testul HIV! Asa ca nu te costa nimic, faci un bine societatii, rezolvi si problemal ta si iei si niste leuti! Bafta!

2 răspunsuri:
| miky_5469 a răspuns:

Testul imunodeficientei (testul HIV) ti-l recomand cu caldura sa il faci la INST. DE BOLI INFECTIOASE "PROF. DR. MATEI BALS", te duci la camera de garda si rogi sa iti faca testul HIV si nu te costa nimic. Plus ca rezultatul este sigur si cofidential.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virusul imunodeficientei umane (HIV). Testul HIV (asa ceri, in momentul in care vrei sa ti se faca acest test) il poti face la cabinetele unde se fac si testele la sange (Centrul de Transfuzii Sanguine). Nu costa mai mult de 20 de lei, daca-l faci la o clinica de stat. Dar poti sa optezi si pentru o clinica particulara. La o clinica particulara costa pana la 50 de lei.
Succes!