| mircica a întrebat:

Cum se pot trata nevralgiile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

De obicei cu Antinevralgic P http://www.zentiva.ro/......roductwide

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te ungi cu un antiinflamator gen Ketonal Gel sau iti pui plasturi antireumatici (de la farmacie). Daca nu cedeaza in 3-4 zile, trebuie sa mergi neaparat la medic.

Bula
| Bula a răspuns:

Durerile nevralgice se pot atenua cu diferite calmante, dar tratament cu efect total si definitiv nu prea se cunoaste.
Cea mai elocventa forma este nevralgia trigeminala, care apare si dispare periodic, cu- sau fara tratament.

cristian
| cristian a răspuns:

Cine iti pune un diagnostic precis poate sa-ti prescrie si tratamentul adecvat.