| enigmatica a întrebat:

Cum se scapa de scurgerile vaginale ? Va rog, solutii, nu comentarii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Stii proverbul, "Cu rusinea mori de foame?". Cu secretiile vaginale patologice nu e de joaca, netratate la timp, acestea pot cauza infundarea trompelor uterine( si nu vei putea avea copiii atunci cand vei dori), pot cauza infectii uterine( metrite) sau rani pe col( ce se pot transforma in cancer de col uterin). Acestea sunt doar cateva probleme pe care le poti dezvolta in timp, daca iti va fi rusine sa mergi la ginecolog.

| CoCoMona a răspuns (pentru Abh):

Asa este...din pacate.

Răspuns utilizator avertizat
| miki_4604 a răspuns:

Bai cu ceai antilipemic si foloseste absorbatele airiz de la tiens-romania.ro

| CoCoMona a răspuns:

Depinde de natura scurgerilor, daca sunt urat mirositoare si au o culoare si consistenta ciudate, atunci consulta un medic ginecolog neaparat. Tine minte, cel putin o data pe an trebuie sa facem un consult si chiar analize complete pentru a evita ulterioarele neplaceri.

| enigmatica explică (pentru CoCoMona):

Mai exista si alte analize pentru asa ceva? Exceptand vizita la medicul ginecolog? Ma refer la analize nu asa de invadatoare.