| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scoate o alunita si cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Daca ti-e frica sa mergi la medic, iti recomand(din proprie experienta) o planta minune: rostopasca. Vara, cind planta e verde si inflorita, se rupe o crenguta si imediat in ruptura apare un suc portocaliu pe care trebuie sa-l dai pe alunita. Operatia trebuie repetata de vreo citeva ori(o data pe zi)si in maxim o luna alunita iti dispare...

4 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Ai grija sa nu-ti para rau, e riscant.

| mihalitza a răspuns:

E simplu, ti-o da cu un spray sa te anestezieze local, apoi o cauterizeaza cu o chestie electrica(dureaza citeva secunde). Costa 20 lei in Bacau...

| jahjah a răspuns:

E foarte simplu, cauti un medic dermatolog, si operatia dureaza cateva minute si costa vreo 20 lei... daca esti din cluj, iti pot recomanda un medic!

| snake a răspuns:

Mi se pare un pret bun