| nitumirela a întrebat:

Cum se trateaza tromboflebita? Sau un medic bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Tromboflebita se trateaza intraspitalicesc din cauza complicatiilor embolice care pot surveni pe durata bolii. Se trateaza cu anticoagulante, sub stricta supraveghere medicala si de laborator. Necesita de asemenea repaus absolut la pat.

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Scuza-ma, tu ai probleme si eu glumesc acum... un doctor se trateaza cu o atentie (50 $ sau 100 RON s. a. m. d.)
Tromboflebita este o boala serioasa, pot aparea complicatii de genul emboliei pulmonare, atac cerebral si altele.