| iStarry a întrebat:

Cum se vindeca lenea? adica senzatia aia ca nu ai chef sa faci nimic...
va rog, fara glume

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin autosugestie. Eu ce fac astăzi?
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @sweetstrawberry97! Încearcă remediul acesta, s-ar putea să funcționeze http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4
O zi cu zâmbet să ai!

| eXtreme21 a răspuns:

Gandindu-te ca ar fi mai frumos fara eawinking sa iesi cu prietenii si sa te distrezi...

| MissDelevingne a răspuns:

Asculti muzica de cluub

| emmyl a răspuns:

Eu folosesc muzica "dance".

| AlabalaAnonim a răspuns:

Pai muzica ar fi cea mai buna metoda... asculta o melodie ce te face sa simti adrenalina si vezi cum te scapi de lene happy
Muzica preferata desigur.

| Adeeeee a răspuns:

LENEA e o problema majora in ziua de azi. Toata lumea sufera de lene pentru ca si`o "provoaca" ca sa zic asa din cauza Homeostaziei (este proprietatea organismului de a mentine, in limite foarte apropiate, constantele mediului intern, sau mai simplu, capacitatea organismului si a psihicului uman de a se simti confortabil). Trebuie sa ai vointa si sa faci astflel incat activitatile zilnice sa te solicite oarecum mai ales ca e vara (poti face o gramada de chestii). Sper ca ti-am putut fi de folos!
P.S.: LASA LENEA CELORLALTII!

| Merrycriss a răspuns:

Cu autovointa

| LunaLocket a răspuns:

Fa ceva ce iti place, iesi afara, plimba-te, apuca-te de ceva nou, asculta muzica care iti place. Fii tu insati!winking