| Moldova a întrebat:

Cum, si cu ce as putea sa-mi inalbesc Dintii?
Spasiba!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| NoKidding a răspuns:

Stiam ceva de bicarbonat de sodiu. pune pe periuta si freaca bine.stiu ca da rezultate.baftawinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu sare de bucatarie, bicarbonat de sodiu alimentar si desigur pasta de dinti! Cum? Inmoi periuta umeda in sare sau bicarbonat si te freci pe dinti! Xорошо?

| zooooza a răspuns:

Nu cred ca e bine sa folosesti sare.De ce? Iti distruge smaltul dintilor.Asa stiu.

| laara a răspuns:

Luiza are dreptate. Mergi la stomatolog si o sa-ti spuna el mai multe despre sare. Tot stomatologul iti poate da solutii in problema ta tongue

| nathalie a răspuns:

Stoci o jumatate de lamaie, pui apa peste sucul de lamaie si iti clatesti gura cu solutia rezultata. ar fi bine sa faci asta cam 2-3 minutebig grin
si o sa vezi ce dinti albi o sa aibig grin

| laurici_3736 a răspuns:

Cu detergent

| zooooza a răspuns:

Laurici laughing Cica cu detergent rolling on the floor