| RainbowColor a întrebat:

Cum tratăm cearcănele ereditare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Camelia53 a răspuns:

1. Daca cearcanele au aparut de la oboseala, cea mai buna solutie este somnul, dar poti incerca si cateva tratamente naturiste, de exemplu sa pui felii de castavete sau pliculete racite de ceai pe pleoape.

Totodata, puteti pune comprese reci cu infuzie din petale de trandafir. O lingura de petale uscate la 100 ml apa. Se folosesc trandafirii de dulceata.

2.Sunt bune si compresele reci cu infuzie de flori de tei. Se pun alternativ, comprese reci si calde. Se incepe cu compresele calde si se termina cu cele reci.

Mai multe tratamente aici: http://www.ziare.com/articole/cearcane+ereditare

Funda? :>

| OnuOnulică a răspuns:

Îţi recomand să foloseşti Acidul kojic sau ulei de migdale.