| alex890 a întrebat:

Cum tratez infectia de ureche a pisicii mele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună, mai bine du-l la veterinar pentru că el știe mult mai bine cum să trateze, are ustensile și soluțiile potrivite, mai bine te duci la el, de că să faci vreo prostie.

| Necrophagist a răspuns:

Sunt mai multe feluri de bacterii care pot cauza o infectie, fara sa stiu tipul de infectie nu stiu ce medicamente sa recomand.De asemenea pisica trebuie examinata pentru a sti daca timpanul mai este inca intact.Medicamentele nerecomandate dupa o inspectie serioasa pot cauza probleme de auz deci grabeste-te la o examinare concreta

| adb a răspuns:

Nu o tratezi tu...o duci la un medic care e specializat

| isauranick a răspuns:

Salut! parerea mea este sa o duci la un veterinar nu te baga tu pentru ca pisica nu iti poate spune ca un om ce o doare cum se manifesta durerea si ce simptome arehappy

| alex890 explică:

Nu mai dati raspunsuri pentru ca nu mai trebuie!

| Arnold_5639 a răspuns:

Baji pu** la pisica in ureche! Functioneaza! Intreaba-ti parinti!