| Maradona75 a întrebat:

Cum vă pastrati intotdeauna o respiratie proaspată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU Orbituri, pasta de dinti si alte porcarii cu fluor. Reclamele zic ca improspa/ntaresc/rahaturi, adevarul e fix pe dos. Iti zic asta din proprie experienta. Solutie mai ieftina, sanatoasa si complet ecologica - pasta de dinti Gennadent Argentum (daca nu, merge si aia mentolata Gennadent Mentol, cel putin la inceput pina te obisnuiesti cu argila), combinata cu apa de gura Hofident Q10. Fara gume, fara porcarii. Daca in conditiile date iti miroase gura, atunci ai probleme cu digestia si trebuie' sa iti schimbi dieta, nu sa folosesti porcarii ca sa maschezi simptomele.

| OnuOnulică a răspuns:

Dupa ce fumez mestec o guma, ma ajuta sa tin respiratia prospata pana seara cand ajung acasa.

| Jipa95 a răspuns:

Ma spal in fiecare zi pe dinti, eventual mai mestec si guma mentolata.

| Deliiiia a răspuns:

Prin spalarea regulata, utilizarea scobitorilor, a atei dentare, a apei de gura si prin mestecarea ocazionala a unei gume Orbit.

| Green66 a răspuns:

Spălat pe dinți + apă de gură + Airwavesbig grin