| anonim_4396 a întrebat:

Cum vine vara, se duce pofta de mancare.
De cateva saptamani nu mai pot sa mananc. Imi este foame, ma asez la masa dar decat gust si fac asta cu scarba. Nu pot, nu pot si nu pot! In schimb, simt nevoia sa mananc chips-uri, snacks-uri si sa beau bauturi carbogazoase(lucrul care nu-l faceam inainte, dar acum a devenit o obsinuinta-am incercat cu naturale, dar vomit imediat). Am mers la farmacie, mi-a recomandat vitamine. Bun, le-am luat dar nimic. Ma inteapa des si tare stomacul si nu pot sa ma mai misc.
As dori un sfat de la un specialist sau de la cineva care a trecut prin astfel de situatii.
p. s: Va rog, nu ma trimiteti la medic deoarece nici nu vreau sa ma vad intr-un spital!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dichi a răspuns:

Obisnuieste-te in primul rand sa consumi foarte multa apa. Apa plata cu sau fara lamaie. Renunta la bauturile carbogazoase. Ca mancare ar fi recomandat sa urmezi o dieta low-fat cu grasimi foarte putine. De ce? deoarece carbohidratii nu te tin satula si vei simti nevoia sa manci mai mult si mai des. Poti incerca carofi copti, orez fiert, oua fierte sau diferite paini integrale cu continut ridicat de carbohidrati si continut de grasimi scazut. Mai multe detalii despre alimentatie pe siteul www.cura-de-slabire.net

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alt remediu nai decat sa te internezi si sa te opereze u ai problema digestva pe care multe femei o au dar nu mai stiu cum se zice

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Asa! Te duci cu una la spital si te intorci cu alta.Totusi nici nu poti sta asa. Un medic va sti mai bine ce se intampla. Te inteapa stomacul deoarece nu mananci.Si eu patesc la fel. Aa si nu poti manca din cauza caldurii.Am avut problemele astea acum cativa ani.Si eu am luat la fel ca tine vitamine, dar mie mi atrecut!
Sfatul meu este sa consulti un medic! Te pup! Succes!

| cretzufinish a răspuns:

Poi de asta nu iti este foame pentru ca te "indopi" cu chipsuri si alte mancaruri nesanatoase. Asa patesc si eu de obicei, tot vara, cand prefer sa beau multe lichide si daca baga ceva mancare mi se face rau. Incearca totusi sa inlocuiesti acele mancaruri cu iaurturi light, sau de baut, fructe, salate de legume si bea diverse compoturi facute de tine in casa. Acum vara gama e mult mai diversificata si ai de unde alege. Iti va disparea senzatia de pofta de chipsuri, garantat. Papa si sanatate. happy

| gabylovee13 a răspuns:

Mai bine te duci la un medic specialist chiar daca trebuie sa ramai in spital.am fost si eu in sital acummcateva zile nu e mare lucru. e mai bine pentru sanatatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cauza caldurii, eu patesc deseori la fel.

| gabriela a răspuns:

Carmen, este ffffff important sa mergi la medic. Stiu ce este, dar nu am de ce sa te alarmez. Consultatie medicala, tratament imediat.altfel se agraveaza si se complica lucrurile. Te rog din suflet ca maine seara sa spui ce ai rezolvat! Astept orice veste, chiar si pe privat! Nu neglija sanatatea, ca daca pleaca e grav!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inchide computerul si mergi in natura, atatea nopti in fata computerului, se intelege de la sine. Fa sport, iesi cu prietenii, miscare in general, o sa iti reconfortezi si creierul si muschii. Un program strict pe care sa-l respecti, si asta daca vrei sa faci ceva bun pentru tine, daca nu, poti sta in continuare in fata calculatoruluiFa ceva bun pentru tine, ceva constuctiv, redescopera-te, te vei imbolnavi, daca nu ai o conduita cat de cat normala, si vei suferi.

| Andruu_6391 a răspuns:

Eheee. Uite ca eu te trimit la medic. El va sti de ce ti-ai pierdut pofta de mancare.
Nici eu nu mai mananc asa cum mancam inainte...desi mama imi zice sa mananc ca sunt prea slaba si chestii. Poate ca ai fluturasi in stomac si de aceea nu poti manca. Mie mi s-a intamplat, dar totusi du-te la un medic.Succes.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mancare te gandesti tu acum?