| bibiiiy a întrebat:

Cura de ingrasare cu miere.A incercat cineva? A dat rezultate? Cum se administreaza miere si pe ce durata de timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te ingrasi numai cu miere --- ea este recomandata obezilor pentru a slabi cunoscuta fiind preferinta lor pentru zahar/produse cu zahar( care contine, in exclusivitate, zaharoza). Ori, mierea contine procente mai mici de zaharoza (alaturi de alte zaharuri:fructoza, maltoza, glucoza)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de masa cu jumadeora.cate o lingura.in doua saptamani ar trebui sa se cunoasca.

| andrei733 a răspuns:

De obicei oamenii ce vroiau sa slabeasca foloseau miere in loc de zahar ca este sanatoasa.Eu nu am auzit ca mierea poate ingrasa, bine acum nu sa mananci 1 borcan intreg odatahappy

| bibiiiy explică:

Okei..Deci mierea nu ingrasa..Atunci o cura de ingrasare? ...Organismul meu arde caloriile foarte repede si orice as face nu pun nimic pe minecrying

| Felys a răspuns (pentru bibiiiy):

In acest caz esti un fericit,ce nevoie ai sa te ingrasi,crezi ca ai putere mai multe,de unde,un om gras oboseste mai repede,circulatia sangelui ingreunata,inima munceste mai mult, i se scurteaza viata, sa fii fericit ca esti slab, cati nu ar vrea sa fie ca tine, asa prostiile cu ingrasatu ca vin si te bat

| Gabielle a răspuns:

Mierea este sanatoasa, poti s-o mananci linistita. Cat despre ingrasat eu zic sa nu te stresezi, stiu ca toata lumea iti spune ca esti prea slaba, am trecut si eu prin asta, si iti spun din proprie experienta, e ok sa fii slaba, e chiar sexi, n-ai vazut fotomodelele care se chinuie sa slabeasca?! Oricum dupa o varsta, dupa ce te casatoresti si dupa un copil n-o sa mai stii cum sa mai dai jos kilogramele. Deci bucura-te de viata asa cum esti, esti o frumoasa!