| Floryna19 a întrebat:

Dacă acum 2 luni am întreținut relații sexuale și apoi menstruatia a venit normal, luna următoare nu am întreținut relații dar menstruatia a venit redusă cantitativ și închisă la culoare însă a durat cat o menstruatie normală, luna aceasta îmi întârzie de 8 zile, pot fi însărcinată sau este vorba de altceva? Am făcut și 2 teste de sarcină care au ieșit negative

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Mai fa un test de la alta firma.
Posibil sa fie o dereglare.
Oricum la un ginecolog afli exact despre ce ar putea fi vorba.

| Corina64 a răspuns:

Testele sunt negative, deci sarcina poate să iasă din calcul. Încearcă totuși să refaci testul iar dacă nu apare menstruație nu ar fi rău să mergi la medic.