| Andreea202 a întrebat:

Dacă ai tratament cu anxiar si tritico si pentru gripa vrei sa iei Tamiflu este ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, respecti regula care zice sa ai minim 2 ore intre administrarea medicamentului pentru raceala/gripa si medicamentele pentru depresie/anxietate

Pentru siguranta ta, vezi ca si anxiar si trittico au un prospect la fel si acest tamiflu, citesti pe prospectele lor care cu ce medicamente nu se "inteleg"

Trittico este ca si substanta >Trazodona (prospect sau https://comenzi.farmaciatei.ro/......i-p344734)

Anxiar este > lorazepam (prospect anxiar https://www.medpont.ro/medicamente/anxiar-prospect/ )

Tamiflu este > oseltamivir (prospect tamiflu https://comenzi.farmaciatei.ro/......l-p343816)

| ReddY25 a răspuns:

Treaba ta

| Celdrept a răspuns:

Ia liniștit că nu e nici o problema, am luat și eu pentru insomnie n-are nimic.

| Celdrept a răspuns:

Iei degeaba acest tratament nu o sa te vindeci de afecțiunile psihice niciodată! Psihiatrii te mint sa îți ia banii, dar pastilele nu vindeca nici o boala psihica, ba chiar fac foarte mult rău! Du-te mai bine la un psihoterapeut bun, că nu o sa te faci bine, nu o sa scapi de anxietate cu pastile niciodată sau depresie! Îți spune un om care a dat sute de milioane pe tratamente și tot la fel e anxietatea ca in prima zi! Daca e foarte grav sa nu poți să ieși din casă de la anxietate sau sa ai gânduri de sinucidere atunci sunt eficiente in rest sunt bălării vândute naivilor!

| Eusuntingineru a răspuns:

Astea pentru raceală contin paracetamol in general, iar acesta calmeaza.deci anxiar + paracetamol
... Nu mai lua anxiar. Parerea mea.