| anonim_4396 a întrebat:

Daca alaptez si ma dor sanii, e ok sa iau analgezice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e ok. Antialgicele se iau numai in caz de mastita severa si numai indicate de medic. In rest, mulge-te, pune copilul mult la san si in doua-trei saptamani durerile se vor ameliora.

auran
| auran a răspuns:

In nici un caz - mulge te
in felul acesta iti desfunzi si canalale si nici nu te vor mai durea atat de tare - mai poti tine comprese cu apa rece dar, in nici un caz inainte de alaptare cu 30 de minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, in nici un caz pentru ca medicamentele trec direct in laptele cu care iti hranesti puiul.intreaba la medic ce poti face, este mult mai sigur. nu te lua dupa nimeni cand este vorba de sanatate