| Bianca28 a întrebat:

Daca am 16 ani si am 1.72 este normal ca sa am 67 de kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lucib a răspuns:

Pentru o fata este perfecttongue

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este normal, poti vedea aici: http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

| Ganduri albe a răspuns:

Trebuie sa mai slabesti cam 4-5 kg dar asta nu este o problema cred ca esti frumoasa asa cum esti chiar daca nu te cunosc...

| Daianaa a răspuns:

Da e normal. dar greutatea ideala este cu 62.in functie de inaltime

| madia a răspuns:

Greutatea ideala este de 62 kilograme, dar important e sa te simti tu bine in corpul tau.
Nu-ti fa griji, nu esti grasa, ai doar cateva kilograme in plus.

| fluturas a răspuns:

Normal ar trebui sa ai 62 acum depinde ca daca esti destul de dezvoltata iti poti permite si 67 kgwinking

| zizi000 a răspuns:

Oarecum da. Normal se verifica inaltimea si se scad 10 kg. Asa stiam.

| nata_ik a răspuns:

Cam nu prea...

| Selena54 a răspuns:

Ai greutatea normala pentru inaltimea ta.Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 59. 2 si 74 kg.

| Dobitoc a răspuns:

Dupa nume banuiesc ca esti fata... trebuie specificata sia asta. Daca erai baiat era buna inaltime si greutate dar pentru. o fata ii trebuie la 1. 72 cam vreo 50-55 kg, dar daca tie iti place cum arati este foarte bine

| Selena54 a răspuns:

Si eu am 1. 70 si am 50 kg si multa lume imi spune ca sunt slaba(dupa parerea lor) dar eu ma simt bine in pielea mea si tu ar trebui sa faci la fel pentru ca greutatea ideala pentru o persoana este cea la care se simte bine si este sanatos.

| Just_3218 a răspuns:

Iti poti calcula greutatea ideala aici:http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html.
:*

| OanaG a răspuns:

Da, e ceva normal, corpul tau e in dezvoltare, deci poti slabi, dar ai grija mentinete la acesta greutate!

Cateva kg date jos, putin sport, si mai multe fructe/legume n`ar stricabatting eyelashes

| Mony_4137 a răspuns:

Aici iti poti calcula tu singura:http://calculator-greutate-ideala.host22.com/
Introduci datele si dai pe Calculeaza greutatea

| brosu a răspuns:

Este un raport absolut normal, nu îţi fă probleme!
Important este să faci sport şi să nu faci cure de slabire.
Succes!

| bea_6905 a răspuns:

Si eu sunt aproape in aceeasi situatie ( am 64 kg laughing), si sincer ma simt foarte bine in pielea mea. Nu pot sa zic ca nu arat bine.

Si la tine e normal, mai ales ca esti si inalta.
Esti numai bine.

Succes :*

| jagfdbd a răspuns:

La 16 Ani este perfect mai ales pentru o fata! nu te ingrijora.nu conteaza ce este sau cum arata in exterior, ci in interior, degeaba esti frumoasa da proasta...ma intelegi?!winking