| marina_3855 a întrebat:

Daca am facut dragoste cu sotul meu acum 3 saptamini si am avut ultima zi de menstrauti se poate ramine insarcinata? pentru ca am inceput sa am senzatii de voma si usoare ameteli. nu stiu cum este ca e pentru prima data cind mi se intimpla asa. astept un sfat.multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e posibil. Dar cel mai bine ar fi sa faci un test sau sa mergi la medic, intrucat daca crezi asta iti poti autoinduce simptomele. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza ca erai la menstruatie ci a cata zi de ciclu era, considerand ziua 1, prima zi de sangerare. Daca era pana in ziua a 8a, ai sanse minime sa fii insarcinata. Fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata, la 3 saptamani de la contact, ar trebui sa fie concludent.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sincer nu cred ca esti insarcinata. Poti sa ai senzatii de voma de la o viroza. Cred ca e bine sa astepti cateva zile. In curand trebuie sa-ti vina ciclul din nou. Nu te stresa, totusi du-te la un doctor, poate ai nevoie de tratament.