| Hellobello a întrebat:

Daca am fost la ecografie abdominala simpla si mi s-a spus ca am uterul in AVF inseamna ca nu exista nicio sarcina acolo? Ar fi fost saptamana 16 de la contact. S-ar fi vazut si la ecografie abdominala simpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Ecografia intravaginala se vede embrionul incepand cu 5 saptamana
Da la 16 saptamani cu o ecografie abdominala s-ar fi vazut, 16 saptamani inseamna 3 luni si jumate, ar trebui sa se vada deja burtica.

| alessia5158 a răspuns:

Sintagma "uter AVF" semnifica doar un uter cu pozitie normala, asa cum trebuie sa fie! Orice tip de ecografie, fie ecografia abdominala, fie ecografia transvaginala evidentiaza prezenta unei sarcini!