| anonim_4396 a întrebat:

Daca am fost racit la plamani in trecut, si fumez, ce se poate intampla? Sunt predispus la alte boli sau... ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti predispus la boli in general din cauza fumatului, indiferent daca ai fost sau nu racit

4 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Poti face stop cardiorespirator sau poti chiar deceda din cauza asta.

| hp8510p a răspuns:

Nu cred.Am un prieten care racise la plamani, s-a agravat, nu putea sa respire decat prin 2 tevi bagate in plamani bagate prin spate pe langa coloana si acum baga 1 pachet de tigari pe zi si nu are nimic

| madalinbb19 a răspuns:

Esti predispus la boli foarte grave, renunta la fumat!