| adriana1991 a întrebat:

Daca am grupa de sange Rh negativ si, is subponderala
as putea avea probleme la o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In loc sa întrebi aici unde nimeni nu stie, cel mai bine intrebi medicul ginecolog, tu esti in poză? Ce varsta ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dar nu din cauza asta, ci din cauză de RH-.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde de tata, daca si el are RH negativ nu va fi nici o problema pentru tine sau fat.
Daca are pozitiv se va crea o incompatibilitate intre tine si fat.

| Bobbye a răspuns:

Detaliile astea le afli de la un medic specializat in domeniu. Fa o consultatie in vederea unei sarcini si vezi ce afli. E cea mai buna varianta decat sa te iei dupa 'ureche'