| ingerashpierduth a întrebat:

Daca am hepatita C trebuie sa stau internata in spital sau pot face tratamentul acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Poți face tratament și acasă.Dar mai bine e să fii pe mâna unui medic pe perioada tratamentului.

| SweetChildOAxls a răspuns:

Din cate stiu eu, hepatita C nu este tratabila. Daca acel tratament include proceduri ce se pot aplica doar cu ajutorul aparatelor din spital, atunci este nevoie de internare. Daca ai doar de luat pastile si de tinut un regim alimentar, atunci poti sta linistit/a acasa happy