| anonim_4396 a întrebat:

Daca am lipsa de calciu ce suplimente recomandati? Ceva eficient care ati incercat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Poti încerca să iei Calcidin.

| mihaicelsfant a răspuns:

Vitamine

| aXy99 a răspuns:

Orice contine calciu. De preferat sa nu fie cu Mg.

| Florin149 a răspuns:

Preparati un medicament natural si simplu acasa, colectezi ouale de gaina si le macini sa fie ca prafu apoi adaugi miere in acel praf si amesteci. Funda? ^_^

| Donsavas a răspuns:

Vitamina D suplimentata si in rest calciu din seminte, vegetale bogate.