| NowForYou000 a întrebat:

Daca am luat pastila de a doua zi in luna Aprilie, și mai iau una luna aceasta, isi mai face efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O asemenea pastila este indicata sa o iei 1 data in viata, nicicum cand ti se scoala tie.
Pentru protectie folositi prezrevativul, ca nu manca, nu musca, nu doare, dar protejeaza complet si nu are efecte secundare masive, cum ar avea aceasta pastila, care oricum ti-a dat tot sistemul hormonal peste cap, iar abuzand de ea, poti face chiar cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cand ai întreținut relațiile sexuale. Dacă le.ai întreținut in martie si tu o iei tocmai in aprilie iar prietenul tău "si-a dat drumul " in vaginul tau. neprotejandu.va cel mai probabil esti însărcinată. Dar nu cred ca nu ti.ai dat seama au trecut atatea luni
Iar pastila de a doua zi se ia a doua zi sau imediat după partida de sex neprotejat. Altfel nu.si face efectul ramai însărcinată
Dar din moment ce întrebi acum nu ai simptome nimic... nu esti însărcinată.
Dar sfatul meu : protejați.va.
Mergi la un ginecolog sa iti prescrie anticonceptionale in functie de organismul tau dacă nu iti place sexul cu prezervativ.
Incerca sa previi o sarcina.