| Karina17K a întrebat:

Dacă am luat pastila de a doua zi vineri, e normal ca azi sa imi vina ciclul fiind mai devreme cu 10 zile de la data cand trebuia sa vina (15 oct)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Acela nu este ciclu, ci efectul secundar al bombei hormonale pe care ti-ai bagat-o in corp, cu pastila de a doua zi.
Din acest moment, pentru urmatoarele 6-12 luni vei avea cicluri menstruale ciudate, care vin aleator ca efecte negative ale acestei pastile.

Cum o alta pastila de a doua zi nu mai poate fii luata in viata ta, iti recomand ca de acum inainte sa folositi numai prezervativul, care nu are nici un fel de fect nociv sau secundar, nu musca, nu doare, nu manaca pe nimeni si costa cat o guma de mestecat, adica 2 lei bucata.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, pentru ca pastila de a doua zi vine cu dereglari hormonale. Evita sa o mai iei altadata.

| Miruna333 a răspuns:

Da, iti deregleaza tot organismul, nu te ingrijora