Întrebare recomandată | RazvanSmile a întrebat:

Daca am probleme cu coloana pot merge la sala de fitness?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMeDiana a răspuns:

In primul rand depinde de ce problema ai. Exista unele exerciti mai usoare, adica nu trebuie sa depui foarte mult efort pentru ele si sunt altele pe care nu toti le putem face.Cel mai bine e sa te duci la un doctor sa te consulte si iti va spune el ce e bine, poate iti va da si un tratament. funda? happy

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti merge atat timp cat nu te fortezi prea tare

| dyana99 a răspuns:

Nu ar fi chiar indicat sa faci fitness, depinde ce problema ai cum aui spus si ceilalti.Ar fi mai bine sa faci gimnastica iti las un site cu exercitii pentru spate.

http://www.youtube.com/watch?v=iX-Lma_a1Y4

http://www.youtube.com/watch?v=dh9cNkdYsXM

| IloveME a răspuns:

Da,dar trebuie sa faci exercitii care sa nu iti afcteze problema!

| facepalmlol a răspuns:

Depinde de probleme pe care le ai.Sunt anumite exercitii pe care le poti face si altele nu.Intreba mai degraba medicul la care ai fost la consult si care te-a informat de problema respectiva.

Răspuns utilizator avertizat
| boghi98 a răspuns:

Nu trebuie sa faci exerciti pentru coloana
http://healthy.kudika.ro/......oanei.html
asta te-ar putea ajuta

| Costea_Mihai_1994 a răspuns:

Nu e indicat

| nikolle08 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere la spitalul Marie Curie pentru ca acolo se fac exercitii recuperatorii pentru coloana.