| Cristian110194 a întrebat:

Daca am sarit peste micul dejun ma ingras? Am un program strict la sala de forta.Si azi dimineata m-am dus la sala grabit c-am intarziat si n-am mai mancat.MA ingras din cauza asta? sau nu are nimic de la o masa neluata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

Uite de ce se spune ca te ingrasi daca sari peste o masa, in special micul dejun: vei avea tentatia sa mananci mai mult la masa urmatoare, iar caloriile, multe dintre ele, poate vor ramane neconsumate; De aceea e mai bine sa mananci mai mult la micul dejun decat la alte mese, deoarece, pe parcursul zile vei da jos caloriile; pe cand, daca mananci mult seara, nu mai ai cand sa le consumi.

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

NU, nici vorba, daca ai sarit peste o masa, asta nu inseamna ca te ingrasi, ba chiar ai putea slabi. Cat despre sala, da, este un program strict care nu-l respecta nimeni, nici antrenorii, chiar. Deci, nu-ti face grija ca nu te vei ingrasa!

| vlaaddd a răspuns:

O masa neluata ma? Stai m-a linistit.

| Bya_3116 a răspuns:

Este important sa manaci cele trei mese obligatori, nu te vei ingrasa.