| anonim_4396 a întrebat:

Daca am tensiunea artieriala buna inseamna ca nu am probleme la inima? sau pot avea probleme la inima si tensiunea sa fie buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chiar daca tensiunea arteriala e buna, poti avea probleme cu inima, unele chiar foarte grave.

1 răspuns:
| user123654 a răspuns:

Nu trebuie să ai neapărat probleme cu tensiunea ca să ai probleme cardiace. Dacă bănuiești că e ceva în neregulă, recomandarea mea este să mergi la cardiolog, având în vedere că e inima e un organ absolut vital.