| YourLoveMen a întrebat:

Daca am tensiunea buna inseamna ca am inima sanatoasa sau pot avea probleme cardiace si cu tensiunea buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Daca ai o tensiune normala, nu e cazul sa-ti faci griji. Daca medicul ti-a dat un tratament, urmeaza-l si vei evita orice problema in viitor!

| CuriousStuff a răspuns:

O tensiune buna nu inseamna neaparat o inima sanatoasa. Multe boli cardiovasculare pot sa mearga cu tensiune normala.