| kar1GaNNN a întrebat:

Daca am un dinte stramb, si am 16 ani ( il am asa de mic de cand mi-a iesit ), se mai poate indrepta cu aparat la varsta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, poți pune un aparat dentar de corecție.
Se poate pune până la vârsta de 40 de ani!
Pa, pa.

| kar1GaNNN explică (pentru Legiuitoarea):

In cat timp se indreapta dintii?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Bună din nou.
Dacă respecți cu strictețe indicațiile medicului ontolog, în maxim un an de zile.
Pa, pa.

| kar1GaNNN explică (pentru Legiuitoarea):

Salut, mersi.

16 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Dantura se poate indrepta la orice varsta. http://www.i-medic.ro/......ntice-fixe

| kar1GaNNN explică (pentru doctoressa):

Da am citit tot ce e acolo. Mi-ai fost de folos.

| godzila007 a răspuns:

Da eu am 17 si am aparat dentar! Deci itii poti pune!

| IAMKENNETH a răspuns:

Normal :*

| RAZVPS a răspuns:

Normal ca se poate, sunt si persoane de 40 de ani care poarta aparat dentar.

| rZv10 a răspuns:

Da! Am o matusa care are a purtat aparat pana in ziua in care a facut nunta si acum are niste dinti foarte frumosi. Funda? Plese!

| 37385 a răspuns:

Desigur am 17 si port aparat dentar si dintii mei se fac bine