| user5493 a întrebat:

Daca am un ochi bagat inauntru si la ala se simte o jena spre pleoapa, am vreo pleoapa cazuta pe acolo? de la scarpinat am obervat asta. celalalt e scos in afara.mi-o afecta vazul? se va duce jena-durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la consult la o clinica oftalmologica!
Daca e posibil, o mica interventie chirurgicala poate corecta problemele de pleaopa sau de strabism, si nu vei mai avea asemenea probleme.

| user5493 explică:

Deci e de la pleoapa ca apasa? de ce se intampla numai la un ochi? eu credeam ca poate mi-a intrat ceva in ochi