| SupradozaDeCiocolata a întrebat:

Daca as tine o cura de detoxifiere in care sa nu mananc mai multe zile(7-10) as putea scapa de cosuri? O prietena spunea ca, cunoaste pe cineva care a scapat asa de acnee...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Cura de detoxifiere nu consta in a nu manca nimic. Gelul extras din planta de aloe vera face o detoxifiere pana la nivel celular, iar in perioada cat il consumi trebuie sa bei multe lichide care sa elimine toxinele din organism si sa mananci sanatos. Cunosc persoane care au scapat de acnee asa, dar daca acneea ta are o cauza hormonala atunci pe langa acest gel ar mai fi nevoie si de niste suplimente care sa regleze aceste dereglari hormonale. Aici gasesti detalii despre gel http://aloeveraforever.ro/articole/aloe-vera-gel-ai-baut-vreodata-sanatate. Pa

| OanaG a răspuns:

Ia incearca,daca esti mai sensibila,organismul tau cedeaza,si dupa o saptamana... vesnica pomenire. Nu te lua dupa mituri de astea mai fetita. Crei ca de acnee scapi fara a manca nimic,hidrateaza-ti pielea,foloseste masti de fata, spalate cu ceai de musetel, lasa detoxifierea.

| Crivi a răspuns:

Te scapa de totlaughing) cum sa faci foamea1spt? pentru niste cosuri...asta e varsta cu timpu` scapi de ele!