| anonim_4396 a întrebat:

Daca bataia inimii (in stare normala) depaseste usor 100, pe termen lung poate cauza boli, complicatii?

Am fost la doctor, am facut analize de sange, ekg Toate au iesit Ok. Dar bataia inimii este putin peste 100 (in stare normala). Tensiunea schimbatoare.
Doctorul a zis ca sunt Ok, din punct de vedere fizic, posibila cauza ritmului crescut este Stresul mi-a prescris ceva calmante. Nu am probleme cu oboseala/efortul fizic. Dar intr-adevar sunt super- stresat, nervos, emotiv de fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Combate stresul fără calmante, cu viață normală și dietă și antrenează inima cu sport și mișcare.

| Donsavas a răspuns:

Emoțiile măresc pulsul.
Problema este psihiatrica, Nu tine de cardiologie!

| Nimeni10 a răspuns:

Du-te la femei si te calmezilaughing
Asa sunt si eu stresat ca tine.