| Bionicle a întrebat:

Daca cineva este bolnav sau ranit, cum ar trebui sa se programeze la un spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BigG a răspuns:

Prin UPU sau cu trimitere de la medicul de familie si consult la cabinetul de specialitate aferent spitalului. Pentru internare tot la cabinetul de pe sectie trebuie mers.

| InVisible99 a răspuns:

Ranit? mergi la urgente ce mai astepti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti ranit, te duci direct la urgente, nu programezi nimic