| yoloqerty a întrebat:

Daca de 2-3 ore ma deranjeaza putin gatul inseamna ca am racit/o sa racesc?
Si daca ma deranjeaza trebuie sa iau de acum pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| simina96 a răspuns:

Buna! Nu neaparat, depinde. Eu de obicei cand simt ca ma deranjeaza gatul beau Faringo Hot Drink si imi revin in maxim 2 zile, fara a mai fi nevoie sa iau si pastile, asta in cazul in care nu urmeaza sa fac o viroza urata sau ceva. Recomand in cazul unor raceli simple care nu s-au instalat complet, cu cat iei mai repede cu atat mai bine. In cazul meu functioneaza de fiecare data. (PS: Nu le fac reclama, desi pare dar eu sunt multumita de produl lor)

| Ramo02 a răspuns:

Ai vorbit prea mult, ai strigat sau ai alergat? Este posibil sa racesti daca nu ai vorbit mult si/ tare. Eu iau strepsils 3 pe zi, tusin si nurofen.

| NoctisFive a răspuns:

E foarte posibil sa racesti, si eu sunt racit, e gripa. Ar fi bine sa iei ceva preventiv sau sa bei macar un ceai.