| Mio777 a întrebat:

Dacă de câteva zile vreau sa mor și nu stiu daca chiar trebuie. Zic ca am probleme. N-as pune aceasta întrebare aici daca aveam prieteni dar n-am. Deci sa o fac? :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Doar tu dispari, problemele rămân pe capul altora. Plus cele create dupa moartea ta. Eu m-aș gândi de doua ori ce las în urma.
Cheers

| Celestina003 a răspuns:

Viața e grea, fără iubire, de ce nu îți rezolvi problemele in loc să mori? ....ai putea începe să îți faci prieteni, dacă vrei putem vorbi te rog pe Instagram mai deschis, te astept simona_maria01 o să te ajut cu ce pot.

| alisa201921 a răspuns:

Uita-te la oamenii bolnavi care nu au nici o șansa de viața, si apoi uita-te ce ai tu. Eu zic sa consulți un terapeut, sau poți începe prin a face niște meditații ghidate pentru pofta de viața, sport.

| Alex272714 a răspuns:

Eu zic sa te trezesti la realitate si sa incerci sa te bucuri ca traiesti. Sinuciderea nu este o cale de scapare.