| Zaleilah a întrebat:

Daca esti cardiac ai o viata >normalabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Respectarea unor masuri legate de stilul de viata cum ar fi:oprirea fumatului(daca este cazul),reducerea aportului de sare(eviti alimentele f. sarate),reducerea greutatii(reducerea greutatii scade TA si are efect favorabil asupra aparatului cardiovascular),cresterea consumului de fructe si legume(creste echilibrul imunitar)si respectarea tratamentului medicamentos. Daca se respecta aceste conditi, vei stapani boala, si vei avea o viata normala.Incepe chiar acum-CREDE IN TINE!

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Da, dar nu poti sa faci sau lucruri care te solicita prea mult cum ar fi sportul. E mai rau ca trebuie sa iei pastile si poate sa iti fluctueze ritmul cardiac, insa atat, viata e complet cormala.

P.S. Zic astea, deoarece cunosc destui cardiaci.

| enigmatica a răspuns:

Unele persoane care au probleme cu inima, se trezesc tipand noaptea.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Nu prea.nu ai voie sa faci efort, sa alergi, etc.rolling eyes