| Tinnaaa a întrebat:

Daca esti insarcinata te dor ovarele si burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic este cu totul imposibil sa apara stari de rau si mai ales sa apara simptome de sarcina in cazul in care sarcina formata si instalata in uter are varsta mai mica de 4-5 saptamani. O sarcina formata si instalata in endometru, niciodata nu poate sa produca stari de rau cum ar fi cele amintite de tine. Intreaga activitate a celor 2 ovare este inhibata si oprita imediat dupa ce s-a produs procesul de fecundare a ovulului de catre spermatozoid si vor fi inactive pe intreaga perioada cat se dezvolta sarcina. Reiese ca este cu totul imposibil sa apara durerea imaginata de tine. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Depinde de cat timp esti insarcinata. Dar cel mai probabil ti se trage de la anxietate, ganduri irationale, daca ma uit la intrebarile tale anterioare.

| Tinnaaa explică (pentru seth2016):

Nu sunt insarcinata, doar întreb

| Stegman a răspuns:

Nu.

| gamiOS a răspuns:

Răspuns este NU, când ai o sarcină este normal să te doară doar traheea, când ajungi în luna a 7-a sunt șanse să-ți explodeze pancreasul, dar nu este nimic sigur se poate întâmpla și mai devreme.