| XZX213 a întrebat:

Daca fac o anumită analiza la un centru de recoltare( oricare ar fi acela) acolo rămâne in evidenta ce analiza am făcut? Stiu ca datele personale rămân in baza de date dar si analizele făcute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, inclusiv rezultatele care se pastreaza o perioada foarte lunga de timp (ultima data cand am verificat, 30 de ani, dar e posibil sa se fi schimbat)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca raman. Nu trebuie sa se stie motivul pentru care ai fost acolo?
Doar nu te duci sa mananci o pizza.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca, raman si analizele medicale in baza lor de date!

| alina2k18 a răspuns:

Da, ramane.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Orice analiza pe care o faci ramane in baza lorr de date chiar si perioade destul de luni, cativa zeci de ani.

Răspuns utilizator avertizat