| XatomisX a întrebat:

Daca fac zilnic de doua ori pe zi genoflexiuni timp de 1 luna se v-ro vedea rezultatele? vreau doar 1 kg sa slabesc merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa faci exercitii aerobice nu anaerobebig grin. Eu szic ca e mai bun alergatul. Genoflexiunile solicita intr-adevar muschii, insa exercitiile aerobice ard caloriile intr-adevar-(alergatul). Trebuie sa curga apele pe tine sa arzi calorii. In rest stii regula
-fructe si legume
-apa multa
-mai putine dulciuri
-mai putina sare!
Succes!

| Ramo137 a răspuns:

Faci cate 50 de genoflexiuni pe zi dupa ce mananci. sper sa slabesti.

| garetbora a răspuns:

Lucrezi picioarele, mai mult partea superioara a picioarelor, celalalte parti ale corpului nu 'lucreaza' mai incearca si ale exercitii.
2 - incearca sa maresti numarul de genuflexiuni tot la a doua - 3-a zi, nu e chiar nevoie sa faci in fiecare zi, poti sa lasi cate o zi pauza pentru recuperare, sunt mai multe chestii...

| Gest4U a răspuns:

Da e posibil daca renunti la fast food-uri, paste, prajeli, grasimi, nu exagerezi cu painea alba, uiti de dulciuri happy. si nu mamanci niciodata dupa ora 18-18:30.

| garetbora a răspuns (pentru Gest4U):

Ii bun, atunci mai are omul energie si putere de munca pe durata zilei

| XatomisX explică (pentru Gest4U):

Eu nu mananc fast food si alte tampenii am nevoie sa slabesc 1 kg pentru un concurs laughing doar 1 kg imi trebuie atat