| LinaLina35 a întrebat:

Daca faci un proces de deparazitate slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dimpotrivă, având paraziți, slăbești - scăpând de ei, spune tu ce se intâmplă

| Trinitatea12 a răspuns:

Depinde. Multi oameni au paraziti intestinali si nu stiu. In experienta mea, da te ajuta dar asta este un beneficiu mai mic decat beneficiile de deparazitare primare (cum ar fi o stare de bine mentala, pofte pentru gunoaie cum ar fi pizza mai rare, mai putine toxine in corp, etc).

In scurt: Depinde de situatie dar intr-adevar poate sa ajute! E recomandat sa faceti asta impreuna cu o dieta sanatoasa si exercitiu de cateva ori pe saptamana.

| dullcat a răspuns:

Corpul tau nu mai exista daca era plin de paraziti asa cum sustin cu tarie toate siteurile dubioase, de extrema naturalista, care iti recomanda retete cu usturoi plus seminte de dovleac si alte cele.Prin urmare raspunsul e nu.