| BossAlcool007 a întrebat:

Dacă fumezi să zicem 2-3 țigări pe zi, poți face cancer pulmonar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti sa faci 1000 de cancere si daca nu fumezi.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti face cancer si de la 1 tigara fumata toata viata. Sau poti sa fumezi toata viata un pachet pe zi si sa nu faci. Riscul creste, normal, odata cu numarul de tigari fumate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti face chiar daca nu acum se poate intampla in timp. Sfatul meu e sa te lasi de fumat pentru ca de banii aruncati pe tigari iti poti cumpara ceva mai folositor, iar fumatul nu iti aduce niciun beneficiu.

Bula
| Bula a răspuns:

Statistic, in lume sunt mult mai multi nefumatori dacat fumatori si mult mai multi cu cancer pulmonar nefumatori decat fumatori.

| BlackSoul2001 a răspuns:

Poti face si fara sa fumezi, dar poti avea si alte probleme din cauza fumatului, mai ales datorita celui excesiv. Spre exemplu probleme respiratorii, fara sa faci cancer pulmonar, care se pot ameliora daca renunti la acest viciu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti face cancer pulmonar si daca fumezi (fumator activ) si daca stai in mediul unde se fumeaza (ca fumator pasiv), pentru ca tu inhalezi acelasi fum pe care altii il elimina.

| Clorox a răspuns:

Fumez de la varsta de 8 ani si nu am murit, inca!