| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau eurespal comprimate(am 14 ani) patesc ceva? dar daca iau jumatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La copii cu vârsta între 2-18 ani NU se recomandă comprimatele, ci SIROP-ul!

Vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_667_21.04.08.pdf?anmOrder=Sorter_cim&anmDir=.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, in primul rand, trebuie sa consulti i un medic, poate nu ai voie sa iei. Prospectul este cel mai bun care te indruma. Iar primul medic din casa este mama ta!