| Aniii a întrebat:

Daca imi fac gaura in ureche si nu port cerceii din aur, exista riscul sa mi se inffecteze urechea si sa am probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 3u a răspuns:

Pai nu adica iti faci gaura si iti da niste cercei speciali care trebuie sa ii porti mi se pare 2 saptamani dar dupa aceea poti sa porti ori ce

3 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Eu stiu de la fete... ca de la aur de obicei sau de la tinichea iti cauzeaza infectii la ureche ( gaura)winking si depinde de pielea fiecarei persoane cat este de sensibilawinking

| papusha_5161 a răspuns:

Da. tsi se face si bubastraight face. cel putin asa am patsit eu:d:d

| marsy a răspuns:

Da. poti face infectie, ca sa eviti acest lucru trebuie sa dezinfectezi mereu rana(asta daca nu porti aur).