| Razzvan1612 a întrebat:

Daca in trecut am avut probleme cu creșterea in înălțime se mai pot recupere CM pierduți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da. Trebuie să mergi la un specialist. Trebuie să faci sport, exerciții sub îndrumarea unui kinetoterapeut.

| LisaJulie a răspuns:

Nu cred deoarece este ceva genetic, practic ai inaltimea aproximativ cu parintii tai

| Razzvan1612 explică (pentru LisaJulie):

Am un frate care e mai inalt ca mine daca era genetic nu trebuia sa fim la fel?
Eu am ramas in urma din cauza caci am luat mukt timp imunosupresoare

| shyde a răspuns:

Eu as zice ca nu, inaltimea pe care o ai e cea care ramane.

Cam greu sa mai stimulezi cresterea, inotul si astea nu o sa aiba rezultate, ma astept sa te inalti 1-2 centimetri poate, si aia temporar si cu greu.

Dar daca ai probleme cu inaltimea ta, este foarte posibil sa fie de natura sociala, si e cazul sa cauti oameni noi, sau eventual fete care te plac, decat sa schimbi structura corpului tau.