| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti incepi viata sexuala (Protejat) la 13 ani se poate intampla ceva cu corpul tau cu sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

Ce sa ti se-ntample? Astia care or sa zica ca patesti bla bla sunt invidiosi ca ei n-au avut noroc la 13 ani si si-au inceput-o la 21 sau chiar sunt virgini si acum laughing.

| Aditzu1988 a răspuns:

Da...ajungi la pubertate mult mai rapid iar organismul tau va devenii matur ceva mai repede.Nu te lua dupa ganton(primul raspuns). Sa iti incepi viata sexuala la 13 ani nu este deloc ok. Dar daca deja ai facut acest lucru nu te speria, lucruri grave nu cred ca are ce sa ti se intample. Dar daca nu ai facut acest pas, sfatul meu este sa mai astepti macar 3 ani.

| Justmed a răspuns:

Cred ca esti nebun.la 13 ani... dati doua palmi si du-te la desene!

| ganton a răspuns:

Cum ti-am spus. Au raspuns numa baieti invidiosi ca ei sunt virgini si acum. Aditzu mai e si prost. Cica ajungi la pubertate mai rapid. Pai e deja la 13 ani. SI oricum, care e diferenta intre f**** si laba? crezi ca corpu stie? vezi-ti ma de treaba si nu te lua dupa lache astia.

| Zoet a răspuns:

Sper că nu vorbeşti serios.
Ai o vârstă prea mică pentru aşa ceva, crede-mă!
În loc să te bucuri de copilărie, tu faci altceva.
O să ai timp destul pentru asta în viitor.