| Darja111 a întrebat:

Dacă luna trecuta mi-a venit menstruația pe data de 7 mai dar cu întârziere de 12 zile iar acum este 9 iunie și din nou întârzie ce poate fi? (Relații sexuale nu am avut de aproape 2 luni)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai dereglari hormonale de aceea nu-ti vine menstratia la o data fixa! Cand vei avea o viata sexuala regulata, adica vei ajunge sa faci sex cand vrei abia atunci dupa un timp se va regla ciclul menstrual si va veni la o data oarecum fixa cu devieri de cateva zile. Deci stai calma ca nu ai absolut nici o problema, e absolut normal ce ti se intampla!

| LisaJulie a răspuns:

Ai fost probabil stresata in ultima perioada