| Afsdghvcs a întrebat:

Daca m-a înțepat o tura inima la o îndreptare la sala poate fi periculos? Fac foarte mult sport pe zi sala cam o ora jumate,fotbal cam doua ore, plus treabă uneori, e prima dată când mi de întâmplă, oricum după nu am mai simțit nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Inima nu doare, doar muschii din jurul ei.

| Iote a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Si inima ce este?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Iote):

Documenteaza-te. Daca iti spun ca inima nu doare, crede-ma ca sunt documentat.

| Iote a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Te cred. Dar daca vorbesti de muschiul din jurul inimii, ce este inima?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Iote):

Un organ, in nici un caz un muschi. Eu am fost la doi cardiologi ca si le-am spus ca ma inteapa la inima. Mi-au spus ca inima nu doare.

| Iote a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mai, nu intelegi ca nu vorbim de durere?
Organul ala, numit inima, din ce este format? Din oase, din mucoase, din ce? Ca muschiul spui ca il inconjoara.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Iote):

Si din muschi, dar nu numai.

| Iote a răspuns:

Ar trebui sa faci un control medical. Mi se pare ca faci prea mult efort la sala. "plus treabă uneori"? Adica nu faci treaba pe acasa?