| dsy a întrebat:

Daca m-a muscat un caine si mi-a ramas un semn.Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. O sa se acopere singur daca e mic sau o sa ramana toata viata. Poate o operatie estetica sa rezolve!

| K0sti a răspuns:

Musca-l si tu pe el!

| anonimg a răspuns:

Trebuie obligatoriu mers la medic pentru vaccin.
De regula cainii nu sunt otravitori, dar nici sanatosi nu sunt. raised eyebrows

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru siguranta mergi la camera de garda a unui spital; sper sa nu fie probleme.

| Jipa95 a răspuns:

Du-te la spital. Posibil sa fi luat si rabie. Nu mai sta asa.

| Arthiom a răspuns:

La ce semn te referi? Am doua variante:
1.Ai fost muscat si nu ai fost la medic pentru consultatii sau vaccin:atunci e o inflamatie sau o infectie si trebuie sa pleci imediat la medic.
2. Ai fost la medic, te-ai tratat si ti-a ramas o cicatrice ce la muscatura cainelui: in cazul asta te lauzi cu ea la fetetongue(Ia uitati ma ce am patit aici, ia uitati ce cicatrice smechera am, de la un caine) laughing

| Otto2014 a răspuns:

Pai ce sa faci? Mergi la un spital.

| dsy explică:

Snitzii este a doua varianta si nu ma laudam la fete